Skręcenie kostki – czy niezbędna jest pomoc fizjoterapeuty?

Skręcenie stawu skokowego, czyli potocznie skręcenie kostki to jednak z najczęściej występujących kontuzji. Ogromna ilość osób zgłasza się z tym problemem do fizjoterapeuty. Pomoc wyspecjalizowanego fachowca przyspiesza proces leczenia. Dodatkowym atutem jest fakt, że osoba posiadająca niezbędne kwalifikacje może nadzorować, czy terapia przynosi wymierne efekty.

Czym jest skręcenie kostki?skrecenie stawu skokowego

Zwykle o skręceniu kostki mówi się w przypadku uszkodzenia wiązadeł skokowo-strzałkowych (zarówno przednich, jak i tylnych), a także wiązadła strzałkowo-piętowego. Zwykle dochodzi również do urazu torebki stawowej. Skręcenie stawu skokowego fizjoterapia zwykle trwa kilka tygodni, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku oraz intensywności urazu. Warto dodać, że nie każdy fizjoterapeuta może opracować bezpieczny oraz skuteczny plan terapii. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje ekspertów, którzy nabyli niezbędne kwalifikacje np. ukończyli profesjonalny kurs.

Skręcenie kostki – czy warto zapisać się na kurt fizjoterapii?

Jak wyżej wspomniano, w przypadku skręcenia stawu skokowego fizjoterapia może przynieść najlepsze efekty. Nie może być ona jednak wykonywana przez przypadkowe osoby, które nie mają dostatecznej wiedzy. Warto więc wyspecjalizować się w tej dziedzinie, gdyż jest to jeden z najpowszechniejszych urazów. Ukończenie kursu daje nam szansę:
– poszerzenia oferty o nowego rodzaju usługi,
– zdobycia nowego grona klientów,
– rozwoju umiejętności w konkretnej dziedzinie fizjoterapii.