Masa plastyczna do rehabilitacji – kompendium wiedzy

W dzisiejszych czasach bardzo często dochodzi do złamań i zwichnięć górnych kończyn, dlatego też dużym zainteresowaniem w rehabilitacji cieszą się specjalne masy plastyczne.

Jak działa masa?

Masa plastyczna najprościej rzec mówiąc wymusza pracę mięśni dłoni i przedramienia, dzięki czemu stopniowo poprawia się zakres ruchu w nadgarstku i stawach między paliczkowych. Ćwiczenia powodują zmniejszenie bólu oraz sztywności stawów palców i dłoni. Jest to wspaniały gadżet również dla tych osób, które muszą wzmocnić chwyt oraz przywrócić zaburzone funkcje ręki.

Kiedy warto skorzystać z ćwiczeń?

Masa plastyczna doskonale sprawdza się nie tylko przy urazach i operacjach chirurgicznych, ale również przy chorobach zwyrodnieniowych ręki. Osoby, które mają osłabione mięśnie przedramienia i dłoni powinny skorzystać z ćwiczeń. Dużą zaletą masy jest to, że bardzo chętnie ćwiczą z nią nie tylko osoby dorosłe, ale również małe dzieci.

O czym należy pamiętać?

Masa plastyczna wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne dla osób uczulonych na lateks. Jest to w chwili obecnej najlepsza na rynku alternatywa dla popularnych silikonowych piłek, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Plastyczna masa nie ma żadnego zapachu i jest w 100% hipoalergiczna.
Bardzo dużą zaletą masy plastycznej jest również przystępna cena oraz to, że ćwiczenia można wykonywać samodzielnie w domu bez pomocy rehabilitanta.