Jaką piłkę do ćwiczeń wybrać?

Praca nad sylwetką nie musi być katorgą. Aktywność fizyczna może sprawiać nam dużo przyjemności, o ile znajdziemy dyscyplinę, która będzie dobrze do nas dopasowana. Piłki do ćwiczeń cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są one źródłem dziecięcej radości, a jednocześnie wzmacniają ciało i pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów.

Rodzaj dopasowany do potrzeb

Na rynku znajdziemy kilkanaście rozmaitych piłek do ćwiczeń. Wybór zależy głównie od tego, jak będzie wyglądać nasza aktywność. Do najczęściej zakupywanych należy klasyczna piłka do ćwiczeń. Zwykle wykonuje się ją z mocnej gumy PCV, która jest niezwykle wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia. Nie ma więc ryzyka, że piłka pęknie pod naciskiem ciała. Oczywiście ważne jest, aby wybrać produkt dobrej jakości. Piłki z cienkiej gumy mogą uszkodzić się bardzo szybko, więc jest to strata pieniędzy. Model klasyczny sprawdzi się zarówno na zajęciach fitnessu, jak i podczas rehabilitacji.

Odpowiednia średnica

Jak wiadomo, piłki gimnastyczne mają różne średnice. Najczęściej mają one średnicę od 55 cm do 85 cm, jednak dostępne są również rozmiary niestandardowe. Wybór odpowiedniego rozmiaru zależy w dużej mierze od wzrostu. Niższym osobom wygodniej będzie ćwiczyć na piłkach o mniejszej średnicy. Osobom o wzroście około 170 cm zaleca się średnicę 65 cm. W przypadku osób powyżej 185 cm wzrostu najlepszą opcją są piłki o dużych rozmiarach, czyli o średnicy 85 cm.