Jak zapobiegać wadom postawy?

Wady postawy i zniekształcenia kręgosłupa to jedna z najczęściej występujących obecnie dolegliwości ortopedycznych. Pierwsze problemy u większości osób zaczynają pojawiać się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy to kształtują się niewłaściwe nawyki związane z ułożeniem sylwetki. Po latach mogą one dać o sobie znać w postaci dolegliwości bólowych o dużym natężeniu.

Jak kształtować prawidłową postawę ciała?

Prawidłowa postawa ciała, to wyprostowane plecy – zarówno podczas chodzenia jak i w trakcie siedzenia. Niestety, wiele osób ma tendencję do uporczywego garbienia się. Jeżeli ktoś nie jest w stanie się upilnować by trzymać plecy prosto, to powinien skorzystać ze zdobyczy techniki, które mu to znacznie ułatwią.

Popularny stabilizator postawy

Pajączek na plecy to jeden z najbardziej popularnych stabilizatorów postawy. Jest niezwykle praktyczny i prosty w użyciu. Należy jednak pamiętać o tym, aby dobrze dobrać rozmiar pajączka na plecy, w przeciwnym razie jego używanie może okazać się nie w pełni efektywne.

System wczesnego ostrzegania

Cały sęk działania pajączka na plecy leży w tym, że urządzenie natychmiast powiadamia użytkownika o tym, że przyjął on niewłaściwą postawę ciała. Powiadamianie może odbywać się na dwa sposoby – poprzez krótki sygnał dźwiękowy lub też poprzez dyskretną wibrację. Regularne stosowanie pajączka pomoże wyroić nawyk prostego trzymania pleców i właściwego ułożenia całej sylwetki.