Pomoce dla seniora

Wiele starszych osób potrzebuje pomocy w życiu codziennym. Rzadko, zdarza się tak, by asystent mógł być przy seniorze przez całą dobę. Z tego powodu warto korzystać z urządzeń, które podnoszą komfort życia.

Kontakt ze światem

Bardzo ważne, by senior nie czuł się odsunięty od reszty świata. Jest przecież jego częścią i potrzebuje z nim kontaktu. Warto, więc rozważyć zakup specjalnego telefonu komórkowego dla seniorów. Jest on prostszy w obsłudze niż zwykłe komórki. Mają też większy wyświetlacz, żeby seniorzy mogli korzystać z nich bez przeszkód.

Korzystanie z toalety

Załatwianie potrzeb fizjologicznych to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Wszelkie problemy związane z tą strefą życia uważane są za krępujące i niezręczne. To temat tabu. Krzeslo sanitarne to szansa dla seniorów na zachowanie godności. Jest doskonałą alternatywą dla basenów i pieluchomajtek, ponieważ pozwala na samodzielne korzystanie z niego. I to w dowolnym miejscu. Bez wędrówek do toalety, bez ryzykownego korzystania z twardego sedesu bez odpowiednich uchwytów. Krzesła sanitarne posiadają miękkie, otwierane siedzisko, które jest dużo bardziej wygodne niż tradycyjna klapa. Dodatkowo posiadają oparcia i podłokietniki, więc łatwo podnieść się z pozycji siedzącej. Krzesła toaletowe wyglądają bardzo niepozornie. Nie rzucają się w oczy, są więc dyskretne. Zwiększają komfort życia seniora, bo nie musi on wstydzić się korzystania z takiego sprzętu.