Uniknięcie efektów ubocznych porodu poprzez szybkie wdrożenie gimnastyki

Która z nas nie chciałaby szybkiego powrotu do swojej formy tuż po porodzie? Ten ogromny wysiłek sprawia, że może się najzwyczajniej nie chcieć, jednakże kiedy dowiemy się jakie dobroczynne działanie ma wykonanie ćwiczeń po porodzie, to po prostu zechcemy się do nich przekonać i postawić na tym, że je będziemy robić według zaleceń. Oczywiście wcześniej możemy udać się do fizjoterapeuty, który podpowie nam dokładnie jak mają wyglądać takie ćwiczenia i na co można sobie pozwolić.

Wygodne i pożyteczne

Ćwiczenia po porodzie (https://www.movuto.pl/aktywnosc-kobiet-po-porodzie) mają zapobiec obniżeniu ścian pochwy, nie trzymaniem moczu w przyszłości, a także umożliwić szybki powrót do atrakcyjności seksualnej. Dlatego też warto:
– po 2 godzinach od porodu wykonywać ćwiczenia oddechowe, które dotlenią organizm;
– ćwiczenia przeciwzakrzepowe rąk i nóg, które nie pozwolą na powstanie zastojów i zakrzepów w żyłach;
– w czasie połogu można wykonywać ćwiczenia mięśni dna macicy, co wpłynie na prawidłowe utrzymanie jej napięcia;
– ćwiczenia mięśnia poprzecznego, który oddziałuje na obkurczanie się macicy i napięcie mięśni brzucha.

Pełen wykaz ćwiczeń po porodzie

Przed porodem warto zatem zaznajomić się z tą tematyką, która przecież wpłynie na nasz późniejszy stan zdrowia. W zależności od tego czy rodzimy naturalnie siłami natury, czy też poprzez cesarskie cięcie – ćwiczenia się przydadzą i będą miały swoje zbawienne działanie, które z pewnością odczujemy.