Trening rozciągania

Rozciąganie jest bardzo często niedocenianą formą treningu. To przez odpowiedni proces rozciągania można stać się w miarę elastycznym. Ponadto bardzo dobrze jest każdy trening zakończyć rozciąganiem, wtedy to właśnie następuje doskonała regeneracja wszystkich mięśni, które w treningu brały udział.

Rozciąganie z taśmami

Trening przy użyciu taśm do ćwiczeń najlepiej wspomoże rozciąganie mięśni. Taśmy do ćwiczeń (sprawdź) są elastyczne, kolorowe i każdy ich rodzaj ma inny stopień napięcia. Ćwiczenia z taśmami do ćwiczeń są bardzo przyjemne. Poprzez rozciąganie taśmy rozciąga się odpowiednio mięśnie brzucha, grzbietu, rąk, ramion czy pośladków.

Jak wybrać odpowiednią taśmę do ćwiczeń?

Podstawowym parametrem, decydującym o wyborze tej, a nie innej taśmy do ćwiczeń jest opór, jaki owa taśma sprawia, podczas jej naciągania.
Każdy użytkownik powinien wybrać odpowiednią taśmę dla siebie.
Taśmy są:
– kolorowe i przy tym każdy kolor oznacza stopień naciągania,
– szerokie,
– wąskie.
Niektóre taśmy stawiają opór bliski naciągnięciu ciężaru o wadze 9 kg a inne o 70 kg.

Taśmy się zmienia

Pragnąc osiągnąć efekty z konkretnych ćwiczeń, taśmy należy zmieniać. Nigdy nie powinno się przyzwyczaić do jednego rodzaju oporu danej taśmy. Warto zauważyć, że taśmy stosowane są w treningach bokserów czy kulturystów. Tam najczęściej używa się taśm stawiających jak największy opór, ale też taśmy się zmienia nie przyzwyczajając się do jednego rodzaju naciągu.
Taśma do ćwiczeń doskonale wspomaga każdy rodzaj treningu i jest bardzo pomocna podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń.