Zalety akupresury

Akupresura to terapia lecznicza, polegająca na masażu, która przetrwała próbę czasu. To, co zaczęło się w Chinach ponad 5000 lat temu, stało się rozpoznawane i praktykowane na całym świecie. Masaż wywiera skupiony nacisk na wyspecjalizowane punkty na ciele, a tym samym odblokowuje zastałe ścieżki energii. Kiedy energia jest zablokowana, wiele dolegliwości może objawiać się w postaci napięcia i bólu, chorób, problemów emocjonalnych i problemów trawiennych. Kiedy energia jest zrównoważona poprzez akupresurę, można doświadczyć harmonii i dobrego samopoczucia w każdym sensie.

Działanie przeciwbólowe


Zablokowanie energii w jednej części ciała może być przyczyną bólu w innej. Jest to częsty efekt uboczny nagromadzonego stresu i napięcia. Skupiając się na tych blokadach, i usuwając je, akupresura może zapewnić natychmiastowe i długoterminowe rozwiązania, nawet w przypadku bólu przewlekłego. Dodatkowo zwiększony przepływ krwi pomoże w gojeniu się ran. Słabe krążenie może również powodować różnego rodzaju bóle. Zwiększenie przepływu krwi dzięki akupresurze pomaga prawie w każdym aspekcie zdrowia.

Działanie upiększające


Elastyczność skóry, napięcie i poziom kolagenu można poprawić dzięki zwykłej akupresurze. To także świetny sposób na pozbycie się toksycznych nagromadzeń, które powodują cellulit. Akupresura stymuluje drenaż limfatyczny w całym ciele i pomaga w przemieszczaniu płynu z tkanek do węzłów chłonnych, w których niszczone są bakterie, wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy. Proces ten dostarcza również skórze odżywczego tlenu, dociera do głębszych warstw, aby wyeliminować cellulit i zapewnia zdrowszą i bardziej promienną cerę.