Stabilizatory – nieoceniona pomoc przy kontuzjach

Stawy kolanowe są jednym z najbardziej narażonych na urazy stawów. Jest tak za sprawą ich funkcji i budowy. Muszą bowiem podtrzymywać ciężar naszego ciała, jednocześnie zapewniając dużą elastyczność i mobilność. Skomplikowana budowa powierzchni stawowych i więzadeł sprawia, że osoby uprawiające sport, ale również osoby z nim nie związane, często mają kłopoty z różnego rodzaju urazami. Leczenie kontuzji stawów zawsze wymaga wielokierunkowego działania, a jedną z popularnych i skutecznych metod jest zastosowanie stabilizatorów kolan.

Ortezy kolan – zastosowanie

Jednym z najczęściej spotykanych urazów kolan są ich skręcenia i zwichnięcia. Aby regeneracja uszkodzonego aparatu więzadłowego była możliwa, niezbędne jest jego usztywnienie i stabilizacja. Prawidłowo dobrana orteza kolana jest świetnym rozwiązaniem bardzo wspomagającym i przyspieszającym naprawę powstałych uszkodzeń. Na rynku dostępne są różne rodzaje stabilizatorów różniące się zastosowaniem:

Stabilizatory miękkie – wykorzystywane przy delikatnych kontuzjach i w celach profilaktycznych, w nieznacznym stopniu ograniczające ruchomość stawu, pozwalające na zachowanie aktywności, wykonane z elastycznych materiałów.

Stabilizatory sztywne – przy poważniejszych urazach, niekiedy mogące nawet zastąpić gips. Wykonane z twardych materiałów, w dużym stopniu ograniczające zakres ruchu.

Jeśli zależy nam na bardzo profesjonalnym wsparciu kolan możemy zdecydować się na ortezy na zamówienie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że produkt jest w pełni dostosowany do naszych potrzeb.

Nie zapominajmy o konsultacji ze specjalistą

Aby nasz stabilizator na kolana z megamedic.pl był prawidłowo wybrany, najlepiej przed jego zakupem wybrać się do specjalistów w tym zakresie – fizjoterapeuty lub ortopedy. Samodzielny wybór ortezy, zwłaszcza przy poważnych kontuzjach, może okazać się nieskuteczny, a w skrajnych przypadkach nawet niebezpieczny dla naszych kolan.