Dlaczego warto mieć dwie ortezy na palec?

Orteza na palec stosowana jest przy kontuzjach palca, pęknięciach lub złamaniach kości palca. Przy złamaniach należy stosować ortezy na palec, które dokładnie usztywnią złamane miejsce. Przy kontuzjach, z powodzeniem wystarczy usztywniacz dużo wygodniejszy, usztywniający bolące miejsce, jednak pozwalająca na minimalne ruchy palcem.

Warto kupić dwie

Orteza, określana często jako stabilizator na palec to produkt wykonany z materiału, niektóre z nich oprócz elementów tekstylnych posiadają też metalowe usztywnienia. Z reguły są one wyjmowane, nie jest to jednak generalna zasada, w niektórych ortezach metalowe usztywnienia wszywane są w stabilizator na stałe.

Zakup stabilizatora

Kupując ortezę, oczywiście można wybrać jej kolor, nawet jednak, jeśli będzie to orteza w kolorze ciemnym, również będzie ulegać zabrudzeniu i konieczne będzie jej pranie. Większość można prać w pralce, z całą pewnością nie zniszczy się podczas prania, nie odkształci. Oczywiście trzeba przestrzegać zalecanej temperatury prania, bowiem pranie w zbyt gorącej wodzie może spowodować, że się wstąpi i stanie się po prostu za ciasna. Warto jednak dodać, że niektóre jednak można czyścić jedynie ręcznie. Bez względu na to, jaką wybierzemy, do prania trzeba ją zdjąć a przecież palec powinien być usztywniony. Z tego powodu, kupując ortezę na palec, warto rozważyć zakup dwóch. Jedna z nich może być mniej usztywniająca. Nie spowoduje to problemów, przy noszeniu jej w czasie, gdy druga będzie prana i suszona a może być bardzo pomocne, w końcowym etapie leczenia, gdy można będzie na stałe nosić już ortezę o wiele wygodniejszą, miej sztywną.

Cena ortezy

Zakup dwóch ortez ma sens. Sama orteza nie wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Z reguły jej koszt nie przekracza kilkudziesięciu złotych. zakup dwóch zamknie się rachunkiem nie przekraczającym dwustu złotych.