Balkoniki do chodzenia

Balkoniki do chodzenia są sprzętem pomocniczym przeznaczonym do osobistej mobilności. Tego rodzaju balkoniki ułatwiają poruszanie się, czy też przewożenie bagażu podręcznego. Co więcej, dzięki balkonikom spionizowanie się jest znacznie łatwiejsze. Sprzęt ten jest pomocny w przypadku osób niepełnosprawnych, starszych, których poziom życia może się znacznie podnieść poprzez stosowanie tego rodzaju konstrukcji. Balkonik rehabilitacyjny może zapewnić komfort fizyczny oraz psychiczny, jest także gwarancją bezpieczeństwa, pozwala na samodzielne przemieszczanie.

Balkoniki do chodzenia – typy

Tego rodzaju chodziki różnią się od siebie rozwiązaniami, które zostały stworzone podczas ich konstruowania. Większość balkoników jest wykonana z lekkich stopów aluminium, dzięki czemu są one wyjątkowo lekkie, zapewniają także solidność oraz stabilność. Balkoniki rehabilitacyjne mają antypoślizgowe nakładki oraz posiadają blokady bezpieczeństwa, co zapewnia dobre podparcie. W ofercie wielu firm można znaleźć także balkoniki kroczące poruszające się wraz z nogami osoby użytkującej go. Można znaleźć także modele służące do wstawania i z kulką, które pozwalają na szybkie złożenie konstrukcji. Co więcej, chodziki rehabilitacyjne mogą być także zaopatrzone w różną ilość kółek. Niektóre z nich mają cztery lub dwa kółka. Wiele zależy tutaj od tego, czy chcemy zakupić wersję mniej, czy też bardziej mobilną. Niektóre chodziki posiadają też specjalną regulację stopnia wysunięcia nóżek. Dzięki temu można z powodzeniem dostosować wysokość balkonika do wzrostu danej osoby. 

Dopasowane do potrzeb

Na rynku można dostać także balkoniki zindywidualizowane. Niektóre modele świetnie sprawdzają się także w przypadku osób, które nie mogą podpierać się rękami przez dłuższy czas ze względu na brak siły. Inne modele są dostosowane do osób o słabej równowadze lub też z różnymi indywidualnymi ograniczeniami sprawnościowymi.