Jaki ciśnieniomierz kupić?

Regularne monitorowanie ciśnienia krwi jest niezwykle ważne w przypadku osób cierpiących na choroby układu krążenia. Obecnie nie ma potrzeby fatygowania się do gabinetu pielęgniarskiego, celem zmierzenia ciśnienia. Bogata oferta i dostępność asortymentu zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, sprawia, że każdy może zaopatrzyć się w dobry ciśnieniomierz. Tym samym samodzielny pomiar i kontrola ciśnienia w zaciszu domowym jest jak najbardziej możliwa. 

Dobry ciśnieniomierz, czyli…

Obecnie dostępne są dwa rodzaje urządzeń: ciśnieniomierz nadgarstkowy i naramienny aparat do mierzenia ciśnienia. Decyzja, jaki sprzęt wybrać jest kwestią indywidualną. Każdy z nich ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Aparaty nadgarstkowe są lżejsze i bez problemu można zabrać je ze sobą na urlop, czy do pracy. Są małych rozmiarów i przechowywanie ich w domu, czy włożenie do torby nie sprawia problemu. Niestety tego typu ciśnieniomierz często nie gwarantuje pewnych odczytów. Powodem tego jest fakt, iż nadgarstek nie znajduje się naturalnie na wysokości serca. Ciśnieniomierze naramienne zapewniają większą pewność, że odczyt będzie prawidłowy.

Wybierz ciśnieniomierz automatyczny 

ciśnieniomierz

Jeżeli zastanawiasz się, jakie urządzenie do pomiaru ciśnienia tętniczego będzie najlepsze, wybór nie jest skomplikowany. Ciśnieniomierze zwykle zasilane są bateriami. Niektóre z modeli można również podłączyć do sieci elektrycznej. Chociaż dostępnych jest wiele rodzajów ciśnieniomierzy, zdecydowanie warto wybrać ciśnieniomierz automatyczny (elektroniczny). Są najbardziej popularnymi urządzeniami do użytku domowego. Obsługa ciśnieniomierza w pełni automatycznego jest niezwykle prosta i nie sprawi trudności nawet seniorowi. Wszystko odbywa się automatycznie od pompowania powietrza, przez pomiar i wyświetlenie wyników po spuszczenie powietrza.