Wózek elektryczny inwalidzki – kiedy dokonać jego wyboru? 

To, czy powinniśmy wybrać wózek elektryczny inwalidzki czy też napędzany siłą naszych mięśni, zależne jest od paru kwestii. Poniżej podpowiemy, dlaczego warto wybrać ten z elektrycznym napędem.

Brak możliwości napędu wózka silą swoich mięśni 

Jeżeli poziom naszej niepełnosprawności nie pozwala na napędzanie wózka silą mięśni, najlepiej abyśmy dokonali wyboru tego z napędem elektrycznym. Dzięki czemu będziemy mogli stać się bardziej samodzielni.

Chęć stania się niezależnym 

wózek elektryczny inwalidzki

Wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym, ułatwiają zdecydowanie poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Jak wiadomo takie osoby, nie lubią być od nikogo uzależnione. Wózek elektryczny da im możliwość samodzielnego wychodzenia z domu na zakupy czy też do pobliskiego parku bez przemęczania się. Na dole takiego wózka nierzadko znajduje się kosz, do którego włożymy bez problemu torby z zakupami czy też drobne akcesoria potrzebne nam podczas spaceru. Wózki elektryczne znajdziesz na tej stronie.

Wygoda 

Elektryczne wózki inwalidzkie, są również bardzo wygodne. Niektóre modele posiadają możliwość regulowania nachylenia oparcia czy też wysokości siedzenia. Odpowiednio dobrane koła, pokonują bez przeszkód miejskie chodniki i niewielkie wzniesienia. Dla takiego wózka nie stanowi również problemu pokonanie krawężnika. Najważniejszą jego wada będzie jednakże waga, przez co nie można go łatwo przenosić. Nie nadaje się zatem dla osób, które nie posiadają w miejscu swojego zamieszkania windy, gdzie można by było wjechać na wózku.