Nucleofill – czym jest i jak działa?

Skóra jest codziennie narażona na szkodliwe czynniki. Dlatego po pewnym czasie na jej powierzchni zaczynają pojawiać się różne niedoskonałości. Na szczęście wraz z rozwojem medycyny estetycznej, powstaje coraz więcej skutecznych zabiegów pozwalających usunąć takie mankamenty. Jednym z nich jest dogłębny lifting skóry na poziomie komórkowym.

Pobudzanie możliwości regeneracyjnych naskórka

Z biegiem czasu naskórek traci nie tylko swoją elastyczność, ale także ładny wygląd. Dlatego jednymi z najpopularniejszych zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej są rozmaite liftingi. Specyficznym rodzajem takich działań jest biostymulacja skóry za pomocą odpowiedniego preparatu, jakim jest nucleofil. Ten środek ma za zadanie pobudzić możliwości regeneracyjne naszej skóry, dzięki obecności polinukleotydów w składzie. W ten sposób w naskórku zostają aktywowane naturalne procesy wspierające odbudowę poszczególnych jego składników. Tym samym skóra staje się lepiej nawilżona i wyraźnie odmłodzona.

Nucleofil – podstawowe mechanizmy działania 

nucleofill Białystok

Lifting z użyciem nucleofilu podobnie jak każda terapia wykorzystująca produkty pełniące funkcje biostymulatorów wymaga wykonania serii zabiegów. W ich trakcie preparat oddziałuje na naszą skórę według trzech mechanizmów. Przede wszystkim pobudza procesy wytwarzania kolagenu typu I i elastyny. Skutkuje to znacznym zagęszczeniem naskórka i jego uniesieniem. Kolejnym działaniem jest usuwanie wolnych rodników. Powstają one w wyniku długotrwałego stresu czy nieodpowiedniej diety i negatywnie wpływają na wygląd skóry. Ostatni trzeci mechanizm to dogłębne nawilżenie naskórka. Polinukleotydy zawarte w preparacie wiążą wodę, co sprzyja trwałemu nawodnieniu skóry i poprawia jej elastyczność. Jak widać dogłębny lifting naskórka to skuteczny zabieg medycyny estetycznej. Szukając miejsca, gdzie znajduje się gabinet kosmetyczny używający substancji takich jak nucleofil Białystok (https://drstawowska.pl/nucleofill-lifting-na-poziomie-komorkowym,165.html), to doskonała lokalizacja. Tutaj mieści się sporo placówek wykorzystujących wszystkie nowoczesne metody terapii.