Co to jest kinesiotaping?

Każdy sportowiec doskonale wie o tym, jak uporczywe potrafią być nawet najdrobniejsze kontuzje. Mikro uszkodzenia stawów, mięśni czy ścięgien, jeżeli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone mogą wykluczyć sportowca nie tylko z regularnych treningów ale także z najważniejszych zawodów w sezonie. Na całe szczęście fizjoterapia prężnie się rozwija i dostępne są coraz skuteczniejsze metody rehabilitacji i zabezpieczania uszkodzonych partii ciała.

Leczenie za pomocą specjalistycznych taśm

Drobne urazy ścięgien oraz mięśni mogą zostać szybko zabezpieczone przy użyciu specjalistycznych taśm. Nie jest to jednak tak proste jak może się wydawać laikom na pierwszy rzut oka. Nie chodzi bowiem o to, aby tylko przykleić na skórę kolorowy plasterek. Kinesiotaping to profesjonalna metoda rehabilitacji, która stosowana powinna być jedynie przez doświadczonych fizjoterapeutów.

Dla kogo przeznaczona jest taka rehabilitacja?

Za pomocą taśm do kinesiotapingu można zmniejszać wiele dolegliwości bólowych związanych z kontuzjami zarówno stawowymi jak i mięśniowymi. Pomocne są one również w niwelowaniu wad postawy. Mogą być stosowane zarówno w leczeniu urazów u profesjonalnych sportowców jak i u wszystkich innych osób u których wystąpiła bolesta kontuzja. Kinesiotaping z roku na rok staje się coraz powszechniejszą i popularniejszą metodą leczenia dolegliwości bólowych. Ma jeszcze jedną zaletą – kolorowe taśmy wyglądają nader intrygująco.